Muzaffer Yurttaş I Operatör Doktor


Biyografi

Biyografi

Op. Dr. Muzaffer YURTTAŞ Kimdir?

1967 yılında Manisa’nın Kula ilçesinde doğan Muzaffer Yurttaşİlkokulu Turgutlu 19 Mayıs İlkokulu, orta ve liseyi Turgutlu’da  İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1985yılında kazandığı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu. Kısa bir süre Bitlis Ahlat Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini pratisyen hekim olarak yerine getirdi. TUS Sınavında hayali olan Genel Cerrahi bölümünü kazandı. 1991-1995 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi İhtisasını yaptı.

Askerlik vazifesini Çorlu Asker Hastanesinde Genel Cerrah olarak yerine getiren Yurttaş Afyon Çay Devlet Hastanesi ve Manisa Alaşehir Devlet Hastanesi Başhekimliği görevlerinde bulundu. 2008 yılından itibaren 3.5 yıl boyunca  Salihli Özel Can Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı.

Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında sosyal çalışmalara katıldı. Bir çok dergi, gazete ve internet sitelerinde sağlık köşesi yazarlığı yapan Dr. Muzaffer Yurttaş Türkiye genelinde dağıtımı yapılmakta olan Popüler Sağlık Dergisi’nin editörlüğünü yürütmektedir.

2011 Genel seçimlerinde Manisa AK Parti Milletvekili olarak TBMM  de görev yaptı. 4 yıllık milletvekilliği sırasında Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda görev aldı. Sağlıkçılara Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu ve Soma Maden Kazası ve Maden Kazalarının Önlenmesinin Araştırılması Komisyonu’nda görev aldı.2015 Yılında Manisa YurttaşŞifa Merkezi’ni, 2016 Yılında Salihli Şubesini  açtı. Tıbbı Nebevi ve Tamamlayıcı Tıp konularında çalışmalar yürüten Yurttaş halen Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şubesi Başkan Vekilidir. Evli ve 2 kızı olan Yurttaş İngilizce ve Arapça bilmektedir.


Yukarı