Muzaffer Yurttaş I Operatör Doktor


Yurttaş Torba yasayı anlattı

Yurttaş Torba yasayı anlattı

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Manisa'nın Selendi ilçesinde bayramlaşma törenine katıldı. Törende konuşan Yurttaş, Torba Yasa nedeniyle gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.
AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, parti binasında AK Parti Selendi İlçe Başkanı Muharrem Sezer, yönetim kurulu üyeleri ve kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı. Halk ile tek tek bayramlaşan Yurttaş, yaptığı açıklamada, "Meclisimiz normalde Haziran ayı başında tatile giriyordu ancak Torba Yasa nedeniyle tatile girmeyerek çalışmalarımız devam ediyor. Bizler gece yarılarına kadar çalışıp sizler için Torba Yasa çıkarıyoruz ancak muhalefet karşı çıkıyor. Bizler bayramdan sonra da çalışıp Torba Yasa'yı tam olarak çıkaracağız" dedi.
TORBA YASA'YI ANLATTI
Yurttaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hastanede, postanede çalışan taşeron işçilerimiz var. Bizler bunların iyileştirme çalışması yapıyoruz. 4/C statüsünde çalışan kardeşlerimiz var. Bunlar 11 ay 29 gün çalışıp bir gün işten çıkarılıyor, ertesi gün tekrar işe başlıyor. Torba Yasa tasarısına ihdas edilen maddeyle, özelleştirme nedeniyle iş akitleri feshedilen ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakil hakkı bulunmayan personel, emekli oluncaya kadar 4/C kapsamında istihdam edilebilecek. Bu yasal düzenlemeyle 23 bin civarında Tekel'den, başka yerlerden, özelleştirmeden dolayı 4/C kapsamına girmiş, Devlet Personel Başkanlığı'nın havuzunda bulunan bir kısmı da başka yerlere yerleştirilmiş işçi kardeşlerimiz iş güvencesine kavuşmuş olacaklar. Bu kardeşlerimiz bundan sonra artık 'İş hakkım fesh olur mu?' diye bir kaygıya düşmeyecek. Emekli olana kadar İş Kanunu veya 657 Sayılı Kanun çerçevesinde herhangi bir hata yapmadıkları takdirde emekli olana kadar iş akitleri devam edecek."
Yurttaş, Soma ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerine 155 bin TL yardım ettiklerini hatırlatarak, "İnşallah ev de vereceğiz. Bin iş günü olmaması nedeniyle emekli hakkı kazanamayan aileleri de bu Torba Yasa'dan faydalandırarak emekli hakkı vereceğiz" dedi.
Yurttaş, "10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçeceğiz en yüksek oyu da Selendi de alacağız" diye konuştu. Yurttaş, İsrail’i Filistin’e yaptığı saldırgan tutumu dolayısıyla şiddetle kınadığını belirterek ölenlere rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.


Yukarı